Kontakt

För frågor om betäckningar, hingstval etc:
Lövsta Seminstation, Stjärnborgs Gård, Stjärnborgsvägen 1
194 92 Upplands Väsby
semin@lovstastuteri.com
Tel. 076 012 11 12

Frågor till Lövsta Stuteri:
Ulrika Almquist, Verksamhetschef
ulrika@lovstastuteri.com
Tel. +46 70 983 49 00

Tinne Vilhelmson Silfvén, Stuterichef
tinne@lovstastuteri.com
Tel. 070 577 16 51

Malin Cohlin, Seminstationschef
malin@lovstastuteri.com
Tel. 076 012 11 12

Caroline Darcourt, Stallchef Tävlingsstallet
caroline@lovstastuteri.com
Tel. 0735 27 11 62

Florian Darcourt, Hingstansvarig
florian@lovstastuteri.com
Tel. 076 012 11 12

Susanne de Jounge, Ekonomi och administrativa frågor
susanne@lovstastuteri.com
Tel. 070 639 34 03

Frågor om miljö, kontakta:
olivia@lovstastuteri.com

Katarina Rickman, Trädgårdsmästare
katarina@lovstastuteri.com
Tel. 070 814 33 14

Alicia Carlsson, Praktikantfrågor (tävlingsstallet)
alicia@lovstastuteri.com
Tel. 070 941 49 62

Amanda Axtelius, Praktikantfrågor (seminstationen/unghästanläggningen)
amanda@lovstastuteri.com
Tel. 070 882 46 31